Nyaranta egy pedikűrösnél sláger kérésnek számít a lakkozás. A lábkörmök formájuk miatt más fazont igényelnek, hosszabbra hagyhatóak, hiszen a nyitott szandálokban és papucsokban jobban szét tud terülni a láb, a körmök nem nyomódnak a körömágyba, és kisebb a benövés veszélye. Mint a kéz körmeinél, itt is adott, hogy mindenféle szép minta rajzolható a lábkörmökre, de lényeges, hogy ez harmonizáljon a kézfej körmeivel. A legújabb előretörés a lábkörmök ápolása, díszítése terén, hogy már ezekre is lehet műkörmöt tenni. Tavaly óta Magyarországon is megjelentek a kiváló minőségű alapanyagok, amelyek kifejezetten a láb körmeire valók. Felmerülhet a kérdés: mi szükség erre? Mivel nyáron nem takarja zárt cipő a lábfejet, gyorsan kiderül, ha valakinek csúnyán, deformáltan nő a körme. A korszerű anyagokkal korrigálni lehet ezt a hibát, sőt, műtéti beavatkozások (pl. körömlevétel) után a rendellenesen visszanőtt köröm is esztétikussá tehető. A lábkörmök eleve eléggé hullámos felületűek, gyakran sérülnek, nyomódnak. Ezt ki lehet védeni egy alapos csiszolással és polírozással, vagy erre is megoldás lehet a műköröm, így már szépen mutat rajtuk a lakk.
Sose felejtsük el, hogy akkor igényes és esztétikus a megjelenés, ha a kéz és a láb körmei azonos stílusú díszítést viselnek. Nyáron erre fektessünk még nagyobb hangsúlyt, hiszen olyan ez, mint az öltözködésben a cipő és a táska összhangja!
Az uszoda, a közfürdő az egyik legveszélyesebb közeg a gomba és egyéb bőrfertőzések elkapásához. Ha a pedikűrös gombás fertőzést észlel, először is bőrgyógyászhoz küldi a vendéget. A gomba elleni küzdelemnek két irányból kell folynia, az egyik a külső vagy belső használatú gyógyszeres kezelés, a másik a pedikűrös megfelelő szaktudása. Ezek együttesen érhetnek el gyógyulási eredményt. A lábujjközi gombák az egyszerűbb esetek, míg a körömgombáknak hosszabb a kezelési ideje. 8-9 hónap, mire egy lábköröm lenő, tehát nem lehet a betegséget egy kezeléssel eltüntetni. A pedikűrös többféle technikát alkalmaz a terápia során: különböző speciális szerszámok segítségével kipucolja a lábujjközöket, a hámlott részeket eltávolítja, a körmöknél a pudvás részeket kikaparja, a vastag körmöt pedig elvékonyítja. A fertőtlenítésre is folyamatosan oda kell figyelni.
A szépségipar mindig új csodákkal rukkol elő, ilyen a pedikűr esetében a műkörmök használata. Különösképpen nem igényel más technikát a feldolgozása, hasonló elven készül, mint a kéz műkörmei. Abban viszont más, hogy laposabb felületeket kell kialakítani a kéz körmeihez képest. Mivel újdonság, a jövőben még sokat fogunk hallani a láb-műkörömről.
Hosszan lehetne sorolni az alkalmazható eljárásokat, mégis talán a legfontosabb, hogy mi, pedikűrösök győzzük meg a vendéget: akkor lesz igazán szép a láb, ha rendszeresen ápolják, különösen ilyenkor, nyár idején!